سیستم مدیریت محتوا

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. سیستم مدیریت محتوا

طراحی و پیاده سازی انواع سیستمهای مدیریت محتوای حرفه ایی

 

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای موفقیت اکثر قریب به اتفاق وب سایت ها و اینترانت ها (شبکه های داخلی) حیاتی می باشد. با این وجود هنوز بسیاری از سازمان ها و شرکت ها با این تکنولوژی آشنایی کافی ندارند.

بطور خلاصه سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) و یا به اختصار CMS، سیستمی است که جهت مدیریت ساده محتوای وب سایت بکار می رود.

بطور کلیCMS از دو عنصر تشکیل شده است: برنامه کاربردی مدیریت محتوا (Control management applicant) که به اختصار CMS نامیده می شود و برنامه کاربردی تحویل محتوا (Control delivery applicant) که به اختصار CAD نامیده می شود.

عنصر CMA امکان ایجاد محتوا، اعمال تغییرات و حذف بخش خاصی از محتوای وب سایت، را بدون نیاز به تخصص خاص و امکانات فنی در زمینه وب، برای طراحی وب سایت فراهم می آورد. در نتیجه میتوان گفت با استفاده از سیستم مدیریت محتوا برای ایحاد وب سایت ساده نیاز به آشنا به زبان های برنامه نویسی نبوده و حتی نیاز به آشنایی با زبان HTML (Hyper Text Markup Language) نیز نمی باشد.

عنصر CDA، این اطلاعات را کامپایل نموده و از آن ها جهت آپدیت وب سایت استفاده می نماید.

تشریح عمکرد CMS:

نحوه عملکرد سیستم مدیریت محتوا را می توان به بخش های زیر تفکیک نمود:

الف) ایجاد محتوای وب سایت

ب) مدیریت محتوای سایت

ج) انتشار مطالب

د) نمایش مطالب در سایت

الف) ایجاد محتوای وب سایت:

در سیستم مدیریت محتوا، محیطی بسیار ساده و کاربردی براحتی کار کردن با نرم افزار word پیاده سازی شده است. در واقع بدون نیاز به داشتن دانش فنی و یا اطلاعات تخصصی و یا حتی آشنایی با دستورات HTML تنها نیاز دارید که عبارات مورد نظر خود را وارد نمایید.

همچنین سیستم مدیریت محتوا به شما امکان مدیریت ساختار صفحات وب سایت را می دهد. بطور مثال، کدام صفحات نمایش داده شوند، ویا کدام صفحات به هم لینک داده شوند.

همچنین قابلیت ساده کپی کردن مطالب (drag-and-drop)، بدون برهم خوردن ساختار آنها، نیز امکان پذیر است.

همچنین امروزه اکثر CMS ها محیط طراحی مبتنی بر وب را پشتیبانی می نمایند و امکان مدیریت محتوا و مطالب سایت را از راه دور فراهم می آورند.

در واقع یکی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت CMS ها شده است، محیط نوشتاری و مکانیسم ساده جهت وارد نمودن محتوای سایت و نگهداری ساده وب سایت می باشد.

ب) مدیریت محتوای سایت:

صفحات مختلف و مطالب مرتبطی که وارد می شوند، در هسته مرکزی CMS ذخیره می شوند. در واقع تمام مطالب و تنظیمات مرتبط با هر صفحه در آنجا ذخیره می شوند.

ذخیره سازی تمامی اطلاعات در یک هسته مرکزی، باعث ایجاد ویژگی های کاربردی زیر می گردد:

 • امکان ردیابی تغییرات اعمال شده در تمامی صفحات توسط کارمندان و تاریخ اعمال آخرین تغییرات
 • امکان محدود کردن دسترسی کاربران به صفحات خاص
 • یکپارچه سازی با منابع اطلاعاتی موجود و سیستم های IT

هنگامی که صفحه ای ایجاد می شود، بصورت اتوماتیک صفحه به قسمت مدیریت وارد ارسال می شود و مدیر مربوطه می بایست آن را تایید نماید. سپس به تیم بررسی برای بازنگری نهایی ارسال شده و سرانجام پس از بازبینی نهایی و انجام اصلاحات در سایت منتشر می گردد.

با بکارگیری سیستم مدیریت محتوی، CMS مراحل فوق را بصورت اتوماتیک مدیریت نموده و قسمت های مختلف را به اشخاص مربوطه ارسال میکند.

در واقع با این کار، امکان مدیریت سایت توسط افراد بیشتری، به راحتی فراهم شده و در نتیجه آن، نظارت دقیق روی کیفیت، صحت و پایداری اطلاعات صورت خواهد گرفت.

 

ج) انتشار مطالب در سایت:

پس از آماده شدن و تایید نهایی محتوا، شما می توانید تصمیم بگیرید که مطالب چه زمانی در سایت به نمایش گذاشته شوند.

سیستم مدیریت محتوا، شامل موتورهای انتشار بسیار قوی بوده که باعث می شود هنگام انتشار مطالب در سایت، لایه ها و ظاهر صفحات سایت را مدیریت نمایید.

با توجه به متعدد بودن طراحی ها، CMS امکان ایجاد و تغییر ظاهر صفحات سایت را به راحتی مطابق سلیقه شما فراهم میکند. در واقع شما تصمیم میگیرید که کدام مطلب در کدام بخش سایت به نمایش گذاشته شود.

در نتیجه CMS، بصورت کاملا اتوماتیک انتشار مطالب را در سایت بعهده گرفته و کافی است شما تنها روی مطالب سایت تمرکز کرده و سپس مطالب را در جایگاه خود در سایت بارگذاری خواهید نمود.

 

د) نمایش مطالب در سایت:

سیستم مدیریت محتوی، همچنین ویژگی دیگری جهت بالا بردن کیفیت و تاثیرگذاری سایت را ارائه می دهد.

بعنوان مثال، CMS امکان نمایش سایت را مرورگرهای (browser) متفاوت را پشتیبانی می کنند. همچنین امکان داشتن سایت پویا (Dynamic) را فراهم میکنند.

 

 

در دنیای امروزه تعداد زیادی سیستم مدیریت محتوا ی کاربردی می توان یافت که به تناسب نوع وب وسایتی که قصد طراحی آن را دارید حداقل یک موردِ در خور برای این منظور در دسترس خواهد بود. تکیه بر این واقعیت که اغلب طراحان و برنامه نویسان علاقه ای به صرف وقت جهت فراگیری تمامی سیستم های مدیریت محتوای موجود ندارند و بیشتر مایلند بر یک و یا حداکثر دو مورد تسلط یابند، نیاز به وجود سامانه ای منعطف و قدرتمند را آشکار می سازد. سامانه های معرفی شده ذیل در این قالب می گنجند. برخی از آن ها کاملا مطرح هستند(حداقل در میان طراحان) و برخی دیگر هنوز اندکی ناشناخته اند.

سه جایگاه اول لیست برترین سیستم مدیریت محتوا را وردپرس، جوملا و دروپال به خود اختصاص داده است. هفت سامانه دیگر اگر چه که از محبوبیت سه سیستم ذکر شده برخوردار نیستند اما در عین حال ترکیب خوبی از قدرتمندی، انعطاف و سهولت در بکارگیری را ارائه می دهند. انتخاب یک سامانه کارآمد پس از ارزیابی نیازهای خود و کاربرانتان میسر می شود.

وردپرس(WORDPRESS)

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

سیستم مدیریت محتوا - وردپرس - WORDPRESS

طی سال های گذشته مباحث زیادی در خصوص ماهیت وردپرس و امکان دسته بندی آن به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا وجود داشت چرا که ساختار این سامانه معرف یک پلت فرم وبلاگ نویسی بود. این کمشکش ها زمانی فروکش کرد که از وردپرس در طراحی وب سایت های ساده ی چند صفحه ای بروشور مانند(که وبلاگ نیز نبودند) استفاده شد. خلق شبکه های اجتماعی پیشرفته از طریق پلاگین های این سامانه منجر به ختم این مباحث برای همیشه شد.

امروزه هزاران قالب، پلاگین و ویجت به منظور بسط قابلیت های وردپرس در دسترس است. همچنین گسترش انجمن توسعه دهندگان این سامانه بدان معناست که دستیابی به آموزه ها و اطلاعات مورد نیاز جهت بهره گیری از این سیستم به راحتی فراهم شده است. راه اندازی شبکه های اجتماعی، تالارهای گفتگو(Forum) و وب سایت های تجارت الکترونیک به کمک پلاگین ها و قالب های سفارشی شده، تنها با یک بار نصب و اشتراک گذاری این سامانه امکان پذیر شده است.

مزایای وردپرس:
 • انجمن گسترده توسعه دهندگان همراه با مستندات و آموزه های قابل دستیابی
 • ایجاد هر گونه وب سایت با بهره گیری از پلاگین های رایگان و غیر رایگان و قالب های سفارشی شده
 • محیط مدیریتی کاربرپسند
معایب وردپرس:
 • پیچیدگی برای طراحی سایت های ساده و ابتدایی
 • آسیب پذیری امنیتی وب سایت های راه اندازی شده از طریق این سامانه بدون اعمال تنظیمات مورد نیاز
 • عدم وجود پشتیبانی رسمی برای این نرم افزار به گونه ای که ممکن است برخی مشکلات و سوال ها بی پاسخ باقی بماند.
موارد استفاده از وردپرس:
 • طراحی وبلاگ و یا سایت های شخصی
 • وب سایت دانشگاه ها
 • وب سایت های عکاسی
 • وب سایت های معرفی مشاغل
 • وب سایت هایی با محتوای تجارت الکترونیک

جوملا(JOOMLA)

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

سیستم مدیریت محتوا - جوملا - JOOMLA

جوملا سامانه ای است که برای طراحی وب سایت های شرکت ها و موسسات برجسته ای چون MTV، دانشگاه هاروارد و IHOP مورد استفاده قرار گرفته است. این CMS برای طراحی سایت هایی با محتوای مدیریتی نیز مناسب است. به عنوان مثال سایت Citibank با تکیه بر این ویژگی جوملا راه اندازی شد. جوملا برای طراحی هر نوع وب سایت اعم از وب سایت های معمولی تا وب سایت های بسیار پیچیده قابل استفاده است. جوملا دارای یک انجمن بزرگ از طراحان قالب حرفه ای و توسعه دهندگان افزونه است (بالغ بر 200.000 نفر) و سهولت در دستیابی به پلاگین ها و افزونه های مورد نیاز حکایت از آن دارد که بسط قابلیت های این سامانه لزوما نیازمند کدنویسی نیست.

مزایای جوملا:
 • احراز هویت کاربران از طریق OpenID, Google و LDAP
 • وجود بیش از 7000 افزونه
 • انجمن گسترده توسعه دهندگان همراه با مستندات و آموزه های قابل دستیابی
معایب جوملا:
 • عدم وجود سیستم مدیریت محتوا کاربر پسند
 • کمبود قالب های قوی در مقایسه با سایر سیستم های مدیریت محتوا
 • پیچیدگی برای طراحی سایت های ساده و ابتدایی
موارد استفاده از جوملا:
 • طراحی وبلاگ و یا سایت های شخصی
 • وب سایت دانشگاه ها
 • پرتال های کاربری
 • وب سایت های خبری(مجلات، روزنامه ها و …)
 • وب سایت هایی با محتوای تجارت الکترونیک

دروپال(DRUPAL)

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

دروپال - DRUPAL

یکی دیگر از سیستم مدیریت محتوا ی محبوب که توسط شرکت های مطرحی چون New York Observer، Popular Science، MIT، Sony Music و Fast Company بکار گرفته شده، دروپال است. ویژگی های منعطف و کاربرپسند این سامانه امکان مدیریت محتوای سایت ها را تسهیل کرده است. دروپال دارای انجمن توسعه دهندگان فعال، تعداد زیادی کانال IRC و تالارهای گفتگو و مستنداتی است که پیوسته به روز و بهینه می شوند. این مستندات دربرگیرنده تمامی نیازهای نصب و راه اندازی وب سایت ها، ماژول ها، طراحی قالب ها و دیگر مسائل مرتبط است. وجود بیش از 6000 افزونه برای این سامانه تاثیر چشمگیری در افزایش قابلیت های این CMS جهت مدیریت محتوا داشته و بدان معناست که با بکارگیری این سیستم می توان تمام تمرکز را متوجه طراحی و راه اندازی وب سایت نمود و نیاز به درگیری با کدنویسی از میان رفته است.

مزایای دروپال:
 • انجمن پشتیبانی قدرتمند متشکل از کانالهای IRC و حتی پشتیبانی زنده
 • وجود بیش از 6000 افزونه که این سامانه را تا حد زیادی قابل توسعه کرده است.
 • استفاده از این سامانه توسط شرکت های بزرگ که خود گواه قدرت این سامانه است.
معایب دروپال :
 • پیچیدگی برای طراحی سایت های ساده و ابتدایی
 • کمبود چشمگیر قالب های رایگان و غیررایگان
 • پیچیدگی در ایجاد قالب
موارد استفاده از دروپال:
 • وب سایت هایی با محتوای ذخیره سازی فایل ها
 • شبکه های اجتماعی
 • پرتال های خبری
 • وبلاگ های اجتماعی
 • وب سایت هایی جهت اشتراک گذاری ویدئو و عکس

اکسپرشن انجین(EXPRESSIONENGINE)

نیازمند لایسنس، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

 اکسپرشن انجین -EXPRESSIONENGINE

این سامانه ترکیب جالبی از نرم افزارهای غیر رایگان و متن باز است. ساختار این سیستم مدیریت محتوا بر پایه CodeIgniter می باشد که خود یک فرم ورک متن باز است. جنبه ی غیر رایگان این سامانه از این واقعیت نشات می گیرد که برنامه نویسانی متعهد همراه با پشتیبانی فنی و انحصاری در پس این سیستم وجود دارند.

وب سایت های مطرحی که به کمک این سیستم راه اندازی شده اند عبارت است از AIX Life، the Canon Ixus site و LivingSocial Adventures.

کستردگی پلاگین و ماژول ها در این CMS بسیار محدود است به طوری که تنها 22 ماژول و 100 پلاگین در دسترس است. اما با همین تعداد اندک، دانش نامه ها، تالارهای گفتگو ، سایت های مدیریت کاربران، تجارت الکترونیک، سایت های آمارگیری و…. بیشماری ایجاد شده است. چنانچه از طریق وب سایت رسمی امکان یافتن پلاگین مورد نظر فراهم نباشد، انجمن هایی برای ارائه ی پلاگین متناسب با نیاز شما در نظر گرفته شده است.

مزایای اکسپرشن انجین:
 • ارائه لایسنس
 • تمرکز بر امنیت(این در حالی است که سامانه مذکور با هیچگونه نقص امنیتی جدی مواجه نشده است)
 • عدم اعمال محدودیت در طراحی سایت ها
معایب اکسپرشن انجین:
 • هزینه بالا بخصوص برای طراحی سایت های تجاری
 • پیچیدگی برای طراحی سایت های ساده و ابتدایی
 • عدم وجود دمو جهت ارزیابی سامانه پیش از خرید

تکست پترن(TEXTPATTERN)

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

تکست پترن - TEXTPATTERN

تکست پترن یکی از سیستم های نادیده گرفته شده در بازار CMS هاست. این سامانه بسیار منعطف و کاربرپسند است که به راحتی قابلیت سفارشی سازی دارد. از این CMS برای تولید تگ های برنامه نویسی استفاده می شود که به بازیابی و مدیریت محتوا کمک شایانی کرده است. این سامانه براحتی متون خام و بدون فرمت را در مقالات تبدیل به متون XHTML کرده و میزان کارپسندی مطالب را به طور چشمگیری افزایش داده است.

گستردگی قالب های این سامانه به اندازه وردپرس، جوملا و یا دروپال نیست و تنها بالغ بر 120 قالب جهت استفاده کاربران در دسترس است. در عین حال چندین قالب مدیریتی نیز برای مدیریت محتوا توسط برنامه نویسان ارائه شده است.

مزایای تکست پترن:
 • اینترفیس بسیار ساده
 • مناسب برای طراحی هر نوع سایت همراه با ارائه آموزه های لازم
 • مستندات بسیار مناسب
معایب تکست پترن:
 • کاربران اندک
 • پلاگین های محدود نسبت به دیگر CMS ها
 • کمبود قالب های قوی
موارد استفاده از تکست پترن:
 • وب سایت های خبری
 • وب سایت های آموزشی
 • وب سایت هایی با محتوای معرفی محصولات
 • پرتال های ساده
 • وب سایت هایی جهت دانلود فایل ها

کانتائو(CONTAO)- با نام رسمی TYPOLIGHT

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

کانتائو - CONTAO

این سامانه با استفاده از AJAX و قابلیت های Web 2 سبب شده که کاربران زیادی از استفاده آن لذت ببرند. ساختار سیستم استاندارد آن امنیت بالایی را ارائه می‌دهد علاوه‌ بر این، سیستم می‌تواند به صورت انعطاف‌پذیر و کم هزینه گسترش یابد. مدیریت آسان کاربران و قوانین، سرویس بروزرسانی، چارچوب پیشرفته و بسیاری از افزونه‌های داخلی موجود (اخبار، تقویم، فرم‌ها و ….) کانتائو را به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم‌های مدیریت محتوای متن‌باز کرده شناسانده است.

قالب های کمی برای این سامانه طراحی شده است که البته با توجه به پشتیبانی این CMS از فرم ورک های CSS نگرانی جدی برای طراحان در پی نخواهد داشت.

مزایای کانتائو:
 • عدم محدودیت در طراحی وب سایت
 • سهولت در یادگیری برای طراحان
 • ماژول های قدرتمند
معایب کانتائو:
 • عدم وجود قالب
 • عدم توسعه بخش مدیریتی این سیستم از طریق ادمین
 • استفاده از این سامانه در طراحی سایت های کوچک به دلیل توسعه نیافتگی بخش مدیریتی ادمین

سیلوراستریپ(SILVERSTRIPE)

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

سیلوراستریپ - SILVERSTRIPE

این سامانه یک سیستم مدیریت متن باز و مناسب طراحانی است که به کدنویسی علاقه دارند. با توجه به وجود دستعورالعمل ها، آموزه ها، وبلاگ ها و تالارهای گفتگو بیشمار، این سیستم برای برنامه نویسان مبتدی نیز قابل استفاده است. با توجه به اینکه کدهای برنامه نویسی مشتق از ویژگی های فریم ورک Sapphire می باشند بنابراین برنامه نویسان می توانند به راحتی از هر یک از کدهای HTML و یا CSS برای طراحی وب سایت خود بهره گیرند. یکی دیگر از ویژگی های این سامانه مدیریت صفحات چندگانه جهت پاسخگویی هر چه کاملتر به نیازهای کاربران می باشد. همچنین این CMS از ابزارهای نگارشی قدرتمندی برخوردار است که طراحان را قادر می سازد از طریق این ابزارها، تنظیمات جداگانه ای با سطوح دسترسی مختلف برای بخش های منتشر شده و یا منتشر نشده وب سایت تعریف کرده و محتوای آن را مدیریت نمایند. این ویژگی در مقابل داشتن چندین ویرایشگر و یا ویراستاری که تنها نیاز است بخش خاصی را مدیریت نماید، ویژگی کاملا برجسته ای است.

این سامانه بالغ بر 350.000 بار دانلود شده و جامعه طراحان عظیمی را در برمیگیرد. سازمان پشتیبانی این CMS جهت بروزرسانی و بهینه سازی کدهای مربوطه برای پاسخگویی و رفع هر چه سریعتر مشکلات احتمالی در دسترس بوده و شاهد این امر وجود این سازمان ها در بیش از سی کشور دنیاست که پشتیبانی گسترده و جامع این CMS را محرز می نماید.

مزایای سیلوراستریپ :
 • سهولت در سیستم مدیریت
 • آزادی در استفاده از کدهای CSS و یا HTML بر مبنای نیاز طراحی وب سایت
 • توسعه یافتگی بر اساس استاندارهای موجود
معایب سیلوراستریپ :
 • نیاز به آموزش و یادگیری جهت استفاده از این CMS
 • محدودیت در ماژول/افزونه (حدودا 50 عدد)
 • کمبود قالب های قوی

آمبراکو(UMBRACO)

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی .NET

آمبراکو - UMBRACO

این سامانه با امکان مدیریت همه جانبه و تمرکز بر استاندارهای وب و با استفاده از سیستم قالب بندی باز و توانایی ساخت دستورالعمل ها یکی از سیستم های مدیریت محتوای محبوب است. همچنین به راحتی می توان محتوای وب سایت های طراحی شده با Flash و یا Silverlight را در سایت های مدیریت شده با این سامانه گنجاند. از جمله وب سایت های طراحی شده با این سامانه می توان به Heinz و ABBA اشاره کرد.

از دیدگاه مدیریتی این سامانه با ارائه نمودار درختی، این امکان را برای کاربران فراهم آورده است که اطلاعات مورد نیاز را در مورد وب سایت به دست آورده و نگاهی اجمالی به آن بیندازند.

این CMS قابلیت پشتیبانی از نسخه های متعدد، نمایش زمان بندی شده و پیش نمایش صفحات را دارد. از دیگر ویژگی های بارز این سامانه می توان به پشتیبانی این سیستم از ورد(Word) اشاره کرد و این خود دلیل محبوبیت این سامانه نزد کاربران مایکروسافت آفیس است.

مدیریت سمت ادمین برای طراحان و برنامه نویسان در این سامانه از طریق اپلیکیشن های سفارشی شده و پلت فرم متن باز API فراهم شده است.

مزایای آمبراکو:
 • وجود پشتیبانی به دو صورت رایگان و غیر رایگان
 • بسیار قدرتمند و منعطف برای طراحی وب سایت ها و شبکه های داخلی
 • پلت فرم متن باز API
معایب آمبراکو:
 • افزونه های اولیه غیر رایگان
 • عدم وجود دمو جهت ارزیابی سامانه پیش از خرید
 • عدم امکان استفاده از قالب های طراحی شده سمت کاربر
موارد استفاده از آمبراکو:
 • مجلات و روزنامه ها
 • وب سایت هایی با محتوای تجارت الکترونیک
 • وب سایت های دولتی
 • وبلاگ های شخصی
 • وب سایت های مراکز آموزش

کانسرت 5(concrete5)

رایگان، بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP

کانسرت 5 - concrete5

این سامانه در حقیقت یک سیستم مدیریت محتوا نیست بلکه می توان آن را در فهرست فریم ورک ها گنجاند. این روزها طراحی وب سایت ها کار ساده ای است و می تواند طی مراحل مختلفی صورت گیرد. می توان سایتی را با یک قالب طراحی کرد و نیازی به هیچ کدنویسی نداشت و یا می توان کدهای مورد نیاز را از طریق CSS و یا HTML تولید کرد و وب سایت را به کمک آن ها راه اندازی نمود. قالب های آماده ی بسیاری در دسترس است اگر که شما مشکلی با زبان برنامه نویسی PHP نداشته باشید.

یکی از ویژگی های شاخص این سامانه سهولت در ویرایش متون و کارپسندی آن است که برای کابران بسیار مبتدی نیز قابل استفاده است.

با تکیه بر گزارشات ارائه شده در سال 2010 در رابطه با سیستم های مدیریت محتوای متن باز، انجمن برنامه نویسانی که از این سامانه بهره برده اند، افزایش قابل توجهی داشته است. برهمین مبنا پاسخ هر گونه سوال از طریق سیستم تیکتینگ و یا با استفاده از تالارهای گفتگو براحتی قابل دستیابی است. از این روست که کاربرپسندی و پشتیبانی قوی، این سامانه را میان طراحان مبتدی بسیار محبوب کرده است.

مزایای کانسرت 5 :
 • تبدیل وب سایت های نوشته شده با کدهای HTML ابتدایی به وب سایت طراحی شده با کانسرت در لحظه
 • انجمن برنامه نویسان فعال و گسترده
 • ارائه سرویس میزبانی شامل پیشیبانی در این زمینه
معایب کانسرت 5 :
 • غیر رایگان بودن پلاگین های قوی و مفید
 • غیر رایگان بودن اکثر قالب ها
 • پشیبانی غیر رایگان در صورت عدم تهیه سرویس میزبانی از شرکت ارائه دهنده این سامانه

کاشی سی ام اس(CUSHYCMS)

رایگان، نسخه حرفه ای 28 دلار در ماه به تناسب ویژگی ها – میزبانی شده

کاشی سی ام اس - CUSHYCMS

این سیستم تنها سیستمی است که میزبانی شده است. نسخه رایگان این CMS در برگیرنده تعداد نامحدودی وب سایت، صفحات و ویرایشگرهاست با این ویژگی که اجازه استفاده از نام دامنه و لوگوی شخصیتان از شما سلب شده است. چنانچه این مسئله برایتان اهمیتی ندارند، نسخه رایگان پیشنهاد ویژه ای خواهد بود در غیر اینصورت می توانید با پرداخت هزینه لایسنس نسخه حرفه ای نسبت به نگهداری برند و نام خود اقدام نمایید.

آنچه این سامانه را از دیگر سامانه ها متمایز کرده است سهولت در ویراستاری برای کاربران است. شما سایت خود را طراحی کرده و سپس آن را به این CMS اضافه می کنید. سپس دسترسی های لازم را جهت وایریش بخش دلخواه به کاربرانتان می دهید.

با توجه به ماهیت این CMS پلاگین و یا قالب از پیش تعیین شده ای برای این سامانه در نظر گرفته نشده است. برای آن دسته از طراحان که عادت به کار با CMS ندارند و یا آن دسته که سایت هایی ساده طراحی کرده اند و نیازی به ویژگی های گسترده CMS ندارند ولی مایلند که کاربرانشان امکان ویرایش برخی از قسمت های سایت را داشته باشند، این سامانه یک پیشنهاد ویژه است.

مزایای کاشی سی ام اس:
 • سهولت بسیار در ویرایش و مدیریت محتوا
 • نسخه های رایگان مناسب برای عموم کاربران
 • سسهولت در آغاز به کار
معایب کاشی سی ام اس:
 • هزینه قابل توجه در صورت بکارگیری نسخه های غیر رایگان تنها در یک وب سایت
 • پشتیبانی از طریق ایمیل تنها در نسخه های غیر رایگان
 • بسار ابتدایی برای طراحی سایت های بزرگ

 

فهرست